Tre skadd i karusellulykke i Khon Kaen
03.12.2023
Tre personer ble skadet da boltene til en gigantisk blekksprutkarusell brakk på den årlige silkefestivalen i Khon Kaen fredag kveld.
Muang-distriktets distriktssjef Prachuap Rakphaet og Anu Juengsakul, sjef for provinsens kontor for offentlige arbeider og byplanlegging, ledet ingeniører til å inspisere fornøyelsesattraksjonen på arenaen for International Silk, Phuk Siao Tradition and Khon Kaen Red Cross Fair 2023 etter at boltene i utstyret plutselig røk sent fredag kveld.
Chaturong Phorchak (36), som er operatør av utstyret, forteller at hendelsen skjedde under den siste runden av karusellen. Mens turen pågikk, begynte det å klikke flere ganger. Han beordret da de ansatte til å stanse forlystelsen. I det den stanset, brakk plutselig boltene som forbinder et av setene. Setet med tre passasjerer falt ned på et annet sete med fem passasjerer.
Uhellet førte til at tre av passasjerene ble skadet, ifølge operatøren. De skadde ble umiddelbart fraktet til Khon Kaen sykehus.
– Blekksprutkarusellen vil bli fjernet fra stedet, og alle gamle reservedeler vil bli erstattet med nye for å sikre brukernes sikkerhet, sier Chaturong.
Han sier at den første undersøkelsen viste at karusellen hadde vært i drift i lang tid, og at noen av delene var utslitt.
Ifølge distriktssjefen har myndighetene bekreftet at tivolioperatøren hadde fått driftslisens på lovlig vis.
Etter å ha diskutert saken, har karusett-eieren gått med på å betale erstatning til de skadde.
– Alle karuseller og andre lekeapparater på silkefestivalen ble inspisert lørdag for å forhindre at hendelsen gjentar seg, sier Prachuap.
Bildet øverst: Boltene på denne gigantiske blekksprutforlystelsen knakk fredag kveld mens den betjente besøkende på den årlige silkefestivalen i Khon Kaen. Tre personer ble skadet. (Foto: Chakrapan Natanri)
Kilde: Bangkok Post